67
151557

BÄGARE, silver. Anders Hjulström, Köping 1792.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Invändigt förgylld. Konande på rund fot. Vågband. Dekor av graverade blommor och bandrosett samt initialer. Höjd 20 cm.

Bucklor samt graverad inskription.