Tema Eclectic Auktion S193

855 föremål
666. RESEKOFFERT, Everwear Travel Mascot, USA, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
774. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
779. CEREMONIMASK, Afrika 1900-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
851. VINKOPP, blanc de chine. Qing dynastin. Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
832. DUMB WAITER, valnöt. England Regency.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
444. SKÅLFAT, porslin. Södra Sung.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
719. MATTA, "Convex", design av Pia Wallén, 140 x 134 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
721. BORDSLAMPA, Sartori Italien 1960/70-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
722. BORDSLAMPA, Sartori Italien 1960/70-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
725. SKRIVBORDSLAMPA, Swisslamp International, sent 1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 500 SEK
727. VÄGGLAMPA, design Roger Tallon för Erco 1970.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
734. VAS, Berndt Friberg, Gustavsberg studio 1962.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
706. TRÄDGÅRDSBORD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
707. TRANSISTORRADIO. "Brionvega", "ts 502". Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
773. VILDSVINSTROFÉ, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
759. VAS, porslin. Sèvres 1898.
Klubbat pris
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
767. SOLUR, 1900-talets mitt.
767. SOLUR, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
206. MÅTTSATS, mässing. Märkt 1822.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
860. KRUKA, porslin. Troligen sen Ming dynasti.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
505. TALLRIKAR, 2 st, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
442. VAS, porslin. Choson, Korea, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
353. FIGURIN, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
88. STEKFAT, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
361. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin (Qianlong 1735-95).
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
181. FIGURIN, porslin. Rörstrand 1920-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
159. MATSKEDAR, 2 st. Silver. Anton Chevarzin Moskva 1863.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 SEK
158. KOPP med FAT, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
131. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
876. APOTEKSKRUS, fajans, 1700-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
747. YTTERFODER, trol Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
778. MASKER, 2 st, Afrika 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
665. RESEKOFFERT, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
671. FÅTÖLJ, "Diamond chair", formgiven av Harry Bertoia.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
794. VEDKORG, järn, 1900-tal.
794. VEDKORG, järn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
803. INDUSTRILAMPA, Kifa Stockholm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
736. BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
703. LJUSSTAKAR, nio delar. Ceasar Stoffi, Nagel, BMF Tyskland 1950-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
777. PILBÅGE, troligen Frankrike, omkring 1900.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
761. VASER, 3 st, "Selena", Sven Palmquist, Orrefors 1940-50-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
230. SKÅL, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
186. TALLRIK, porslin. Kina Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
664. PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-talets första del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
695. ARMATUR, "Parantesi" design Achille Castiglioni.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
800 SEK
518. STOL. Renässansstil.
518. STOL. Renässansstil.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
795. JARDINÈRE, brons, 1900-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
800 - 1 000 SEK
705. TRÄDGÅRDSBORD, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
500 - 800 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

64. Stig Lindberg, skulptur, "Fontän", förlaga av Fontänen i Umeå Stadshus, Gustavsbergs studio 1950-60-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK