315
224306

MATTA, semiantik/ Old Azerbadjan. 212 x 122 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Mörkblå botten med polykroma medaljonger, eviga knuten och stiliserade blommor. Benvit huvudbård med växtornament.

Ställvis något slitage, smärre fläckar. En kortsida senare, en saknar några knutrader, senare fransar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

177. Estrid Ericson, sigillstamp, Firma Svenskt Tenn, sannolikt 1940-50-tal.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK