576
240219

LOUIS VUITTON, koffert, 1900-talets början

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
62 000 SEK

Mogogrammönstrad canvas med läderskodda kanter och på toppen träribbor. Metallhandtag. Mässingslås märkt "Patent LOUIS VUITTON 149 NEW BOND STREET LONDON 1 rue SCRIBE PARIS". Invändigt fodrad med beige bomull. Etikettmärkt: "1 Rue Scribe PARIS Louis Vuitton 149 NEW BOND ST. LONDON". Stämplade ägarinitialer på kortsidorna: "Mrs B.E". På locket målat med svart färg "EENB RG". 75 x 48 x 55 cm.

Slitage. saknar inredning. Spännremmen trasig.