264
382752

A.W. BAUER, ytterrock.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
351 - 439 EUR
373 - 466 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
A.W. BAUER, ytterrock.

Grå ylle med krage i svart päls, dubbelknäppt. Två fickor med lock, baksida med enkel slits. Helfodrad i grått siden. Invändigt två fickor. Etikettmärkt "A.W. BAUER & Co.A/B Kungl. Hovleverantör Stockholm" samt ""A.W. BAUER & Co.A/B Kungl. Hovleverantör Stockholm September 1961 Direktör Fred Kullberg". Rygglängd mitt bak ca 120 cm, bystvidd ca 118 cm, yttre ärmlängd ca 67 cm.

Obetydligt bruksslitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

323. James Krenov, schatull på ben, Sverige 1900-talets andra hälft.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK