Fanerat med mahogny. Läderklädd skiva, beslag av mässing med dekor av akantusblad och rocailler. Tre lådor, frånsidan med blindlådor. Lätt svängda ben. Längd 177, bredd 81, höjd 80 cm.
Något slitage. Ställvis blekt. Fanerskador. Nyckel saknas.
Auktionen avslutas
3 dagar 14 timmar
6 000
525
553
Utropspris
8 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 6 200 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor