Den mindres/äldres höjd 6,5 cm. Den högre delvis förgylld, höjd 10,5 cm. Vikt 106 g.
Den äldre med två lagningar, den högre med buckla i fotringen. Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10