Gunvor Olin-Grönqvist

(Finland, 1928-2005)
Gunvor Olin-Grönqvist
(Finland, 1928-2005)

Gunvor Olin-Grönqvist, relief, keramik, signerad GOG.

Fågel motif. Flerfärgad glasyr. Delvis glaserat. Höjd ca 35 cm, bredd ca 43 cm.

Smärre slitage. Kant nagg.

Proveniens

Pekka Mattilas privatsamling.

Klubbat pris
275
3 154
288
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (9 bud)
3 maj 14:07
275 EUR
3 maj 13:14
255 EUR
3 maj 13:14
251 EUR
2 maj 22:04
220 EUR
2 maj 22:04
200 EUR
2 maj 18:34
180 EUR
30 apr 19:01
120 EUR
28 apr 8:27
100 EUR
27 apr 21:07
30 EUR

Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923