Markku Salo

(Finland, Född 1954)
Markku Salo
(Finland, Född 1954)

Markku Salo, glasskulptur, "Drottningens juveler", signerad Markku Salo, Nuutajärvi.2008.

Klar, matterad fot med lock i flerfärgat glas. Höjd 15 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Pekka Mattilas privatsamling.

Klubbat pris
420
4 817
440
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (9 bud)
4 maj 20:28
420 EUR
4 maj 20:28
400 EUR
3 maj 19:33
310 EUR
28 apr 16:33
290 EUR
28 apr 16:33
280 EUR
28 apr 8:29
270 EUR
27 apr 14:36
250 EUR
27 apr 7:51
80 EUR
26 apr 18:19
50 EUR

Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923