Ek med intarsia av bl.a. björk. Skåpet med uppsvängt krön samt hyllor bakom en dörr. Löst stående på spiralsvarvade ben. Bredd 70, djup 41, höjd 177 cm. Nyckel finns.
Något slitage. Smärre skador. Fanerskador. Torrsprickor. Delvis maskstungen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10