Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.

Stomme av patinerad metall. Grön- och vitlackerad skärm, nedre kupa av opakt glas med avslutande pinjekotte. Rik dekor av gripar samt slingrande akantusblad. Sju ljuspunkter varav tre up-light. Diameter 61, höjd 86 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Nagg.

Klubbat pris
5 700
509
538
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
28 maj 15:02
5 700 SEK
28 maj 15:02
5 500 SEK
28 maj 15:00
5 200 SEK
28 maj 14:59
5 000 SEK
28 maj 14:59
4 200 SEK
28 maj 14:59
4 000 SEK
28 maj 14:47
3 400 SEK
28 maj 14:47
3 200 SEK
28 maj 12:59
2 200 SEK
25 maj 21:20
2 000 SEK
25 maj 21:20
1 900 SEK
23 maj 14:40
1 800 SEK
23 maj 9:46
400 SEK
22 maj 23:21
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38