Bergèrer, ett par, Louis XV-stil, 1900-talets mitt.
Fåtöljer i mahogny med skuren dekor av rosor, akantus, fleuroner och kannelyr. Klädsel med medaljongmönster. Lös sittdyna, resårsits. Sitthöjd 42, höjd 104 cm.
Slitage. Smärre fläckar. Delvis lösa kantband.
Klubbat pris
2 650
241
256
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (7 bud)
11 jun 12:24
2 650 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
11 jun 12:24
2 450 SEK
10 jun 18:05
2 401 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
10 jun 7:05
2 201 SEK
10 jun 6:48
2 001 SEK
10 jun 6:48
2 000 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor