Diamant 0.50 ct G/vs1 enligt medföljande GIA dossier nr 1172911129. Stämplad HE, Stockholm. Storlek 17/53. Vikt 4 g. Medföljande etui.
Bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10