Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

Föremål i fokus

128 föremål
Bricka, silver, Indien, sent 1800-tal.
43m 23s
245 EUR
Utropspris
400 EUR
Såskanna, sterlingsilver, London, 1950.
2d 23 tim
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Ytterfoder, silver, GAB Stockholm 1931.
4d
85 EUR
Utropspris
250 EUR
Skål silver A Michelsen Danmark 1900-tal.
5d 1 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK