Important Spring Sale 617

28 föremål
300. GALLERSKÅL, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
301. TALLRIKAR, nio stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
303. FIGURIN, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
304. FIGURIN, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
306. FIGURIN, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
307. KOPP med FAT; porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
308. TEKANNA med LOCK, porslin. Troligen Samson, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
309. KOPP med FAT, mjukt porslin. "Sèvres", 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
310. KOPP med FAT, mjukt porslin. "Sèvres", 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
311. KOPP med FAT, porslin. "Sévrès", 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
317. ÄGG, porslin. Ryssland, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
318. ÄGG, porslin. Ryssland, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
319. ÄGG, porslin, två stycken. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
320. ÄGG, fyra stycken, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
321. FAT, porslin. Ryssland, daterat 1921.
Klubbat pris
720 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK