Important Winter Sale 629

7 föremål
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291. Vinglas, 10 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
293. Glas, 10 stycken. Sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
294. Tazza samt sköljskål, blått glas, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
295. Vinglas, 20 stycken (9+6+4+1), Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
296. Selterglas, 12 stycken samt karaff. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK