1057
1313677

Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Batalj med hästar och ryttare samt skepp. Mått 56+54,5+54,5+54,5+54,5+56 cm. Totalt mått 124 x 330 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

From the collection of professor Helge Wulff (1903-1986). Purchased in Japan in 1965, thence by descent.