258
1408563

Barbro Nilsson

(Sverige, 1899-1983)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 100 EUR
18 400 - 23 000 USD
Klubbat pris
480 000 SEK

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Barbro Nilsson
(Sverige, 1899-1983)

matta, "Bankrabatten grön", flossa, ca 441 x 300 cm, signerad AB MMF BN.

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson.) Komponerad 1966.

Ställvis obetydligt slitage, smutsig, fläckar, ställvis blekt.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

247. Linn Fernström, "Flickan med Vingar".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK