Ring, Belle époque, 14K guld, silver, gammalslipade diamanter ca 1.30 ct tot. Ryssland, tidigt 1900-tal.

Diamanternas klarhet VS-I, färg H.
Bredd 2-23 mm.
Storlek 19/60.
Total vikt 3,7 g.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
1 600
18 256
1 664
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
Budhistorik (11 bud)
11 dec 2020 20:11
1 600 EUR
11 dec 2020 16:30
1 550 EUR
11 dec 2020 16:10
1 500 EUR
11 dec 2020 16:10
1 450 EUR
6 dec 2020 1:09
1 300 EUR
6 dec 2020 1:09
1 250 EUR
30 nov 2020 9:38
1 200 EUR
29 nov 2020 20:44
500 EUR
29 nov 2020 8:52
350 EUR
28 nov 2020 14:23
250 EUR
27 nov 2020 18:12
200 EUR