Brosch, syntetisk safir och emalj. S:t Petersburg, tidigt 1900-tal.

Guilloche-emalj på strålmönstrat botten.
Diameter 25 mm.
Total vikt 10,1 g.

Obetydligt ytslitage. Helhetsintrycket är gott. Gravyr.

Klubbat pris
1 350
15 215
1 423
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (4 bud)
13 dec 2020 14:54
1 350 EUR
13 dec 2020 14:54
1 300 EUR
13 dec 2020 3:55
820 EUR
27 nov 2020 19:27
800 EUR