Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
1080
69503

An art nouveau Emile Gallé cameo glass vase, Nancy, France.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Vasarahinta
12 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Överfång med etsad dekor av grenverk med blad och bär i blått och violett mot matt gultonad fond. Signerad Gallé på livet. Höjd 20 cm.

Obetydlig kantnagg på dekoren.