1085
69519

An art nouveau Emile Gallé cameo glass bowl, Nancy, France.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Vasarahinta
7 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Överfång med etsad dekor av murgröna i blått och violett mot matt gultonad fond. Signerad Gallé på livet. Höjd 5 cm, diameter 16,5 cm.

Obetydlig mynningsnagg.