1088
69541

An art nouveau Eugène Michel cameo glass vase, France.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 920 - 2 400 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
50 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Överfång med slipad, graverad och etsad dekor av cyklamen i grönt mot matt ofärgad fond. Fyra påklippta vinröda blommor. Signerad E Michel. Höjd 30 cm.

Obetydliga nagg.