1091
68995

A Legras & Cie art nouveau glass table lamp, France.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Vasarahinta
3 000 SEK

Målad reliefdekor av trädlandskap i färger mot melerad fond. Signerad Legras PARIS. Genombruten metallfattning. Höjd 18 cm.

Obetydliga mynningsnagg.