1095
79699

A René Lalique "Ormeaux" glass vase, France 1920-30´s.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Gjuten bärnstensfärgad glasmassa med reliefdekor av blad. Signerad R. Lalique France N:984. Höjd 16 cm.

Obetydlig fotnötning.

Alkuperä - Provenienssi

Mats B.

Muut tiedot

Modellen formgiven den 30 december 1926.