1132
69759

A Wilhelm Kåge Argenta stoneware vase, Gustavsberg 1939.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Vasarahinta
3 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Stengods, grönglaserad med målad silverdekor av kvinna med slöja. Signerad KÅGE, fabriksstämpel, HANDDREJAD samt målarsignatur daterad -39. Höjd 20 cm.