Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
1183
73301

A Stig Lindberg faience vase, Gustavsberg Studio 1940-50's.

Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
194 - 242 EUR
222 - 277 USD
Vasarahinta
2 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fajans, urnformad med hänkel, målad dekor i svart, grönt och gult. Signerad med studiohanden SWEDEN Y /78 117 samt målarsignatur för Franca Pugno, inpressad stämpel HANDDREJAD. Höjd 33 cm.

Liten mynningsnagg.