1223
84185

A Pablo Picasso "Femme" faience jug, Madoura, France 1955.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, målad dekor, invändig glasyr. Signerad och stämpelmärkt EDITION PICASSO samt stämplad MADOURA PLEIN FEU, NR 50/200. Höjd 31 cm.

Liten fotnagg, glasyrnötning vid mynningen.

Kirjallisuus

A. Ramié nr 301, sid 155.