1226
69451

A C.i.a. Manna creamware plaque, Italy 20th C.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
478 - 573 EUR
542 - 651 USD
Vasarahinta
4 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Flintgods, reliefdekor av fyra kvinnor, delvis glaserade i färger, guldfärgat ramverk. Signerad C.I.A. MANNA TORINO "FUOCO" CREAZIONI ARTISTICHE ORO ANTICO N 894. Höjd 90 cm, bredd 35 cm.

Kantnagg på baksidan, guldfärgen något sliten.