Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
14
69115

Esaias Thorén

(Ruotsi, 1901-1981)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
46 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Esaias Thorén
(Ruotsi, 1901-1981)

"Dansöser"

Signerad ETH och daterad 1931. Gouache 16,5 x 9,5 cm.

Kirjallisuus

Viveca Bosson (red.), "HALMSTAD-BERLIN-PARIS -Målar-resa genom 20-talet", 1984, jfr. teckning utförd i Paris 1926-27, avbildad sid 180.

Muut tiedot

Jämför Bukowski Auktioner, 2004, auktion 531, kat nr 16 "Dansöser".