149
76897

Staffan Hallström

(Ruotsi, 1914-1976)
Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
9 550 - 11 900 EUR
10 800 - 13 600 USD
Vasarahinta
78 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Staffan Hallström
(Ruotsi, 1914-1976)

"Gunghästen"

Signerad Staff. Hallst. Utförd 1953. Duk 59,5 x 89,5 cm.

Täydennyslista

Proveniens: Redaktör Arthur Elgstrand, Spånga.

Alkuperä - Provenienssi

Redaktör Arthur Elgstrand, Spånga.

Näyttelyt

Gummessons Konstgalleri, Stockholm Utställning 253, Konstakandemien, 1961, kat nr 28.
Riksförbundet för bildande konst, utställning 203, "Fem kolorister", kat nr 34.
Riksutställningar, utställning 106, "Staffan Hallström", kat nr 9.

Kirjallisuus

Stig Johansson, "Staffan Hallström", avbildad sid 95.