Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
174
77179

Lars-Gunnar Nordström

(Suomi, 1924-2014)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
26 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lars-Gunnar Nordström
(Suomi, 1924-2014)

"Etyyde III"

Signerad L G Nordström och daterad 1955 a tergo. Pannå 65 x 16,5 cm.

Näyttelyt

Dansmuseet, Stockholm, "Konkret-rörelser i nordisk konst under 1900-talet", 27 april - 3 maj 2001, kat nr 57.