237
81305

Christian Berg

(Ruotsi, 1893-1976)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Christian Berg
(Ruotsi, 1893-1976)

"Torso"

Signerad Ch. Berg. Utförd 1926. Gjutarstämplar Rosengreen Limhamn. Brons 34x15 cm.

Kirjallisuus

Sven Sandström, "Christian Berg", avbildad sid 49.