Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
31
83817

Isaac Grünewald

(Ruotsi, 1889-1946)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Vasarahinta
15 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Isaac Grünewald
(Ruotsi, 1889-1946)

Modell

Signerad Isaac G. Utförd på 1910-talet. Tusch och lavering 35,5 x 21 cm.

Täydennyslista

Rätt utropspris 15.000-20.000.

Näyttelyt

Norrtälje konsthall, "Isaac Grünewald och My Ekman", 2002.

Kirjallisuus

Avbildad i DN i artikel om utställningen angiven ovan, år 2002.