316
69855

Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
35 000 - 45 000 SEK
3 050 - 3 920 EUR
3 190 - 4 110 USD
Vasarahinta
44 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

"Le jeu"

Lithograph in colors, 1966, on Arches paper, signed in pencil and inscribed HC. L. 48 x 36,3 cm. S. 65,5 x 47 cm.

Något gulnad, missfärgad efter passepartout. Missfärgad efter tejp på bladets övre kant a tergo.

Alkuperä - Provenienssi

Galerie Pierre, Stockholm.

Kirjallisuus

Mourlot 439.