324
79705

Giorgio de Chirico

(Italia, 1888-1978)
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Giorgio de Chirico
(Italia, 1888-1978)

"Gli Archeologi IV", from: "Metamorphosis"

Lithograph in colors, 1929, on Arches paper, signed in pencil and numbered 58/100. L. 40 x 30,2 cm. S. 56 x 45,2 cm.

Svag missfärgning efter passepartout, obetydlig fläck samt ytsmuts i marginalen. Rester av lim längs bladets övre kant a tergo.

Alkuperä - Provenienssi

Galerie Pierre, Stockholm.