337
79723

Raoul Dufy

(Ranska, 1877-1953)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
35 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Raoul Dufy
(Ranska, 1877-1953)

"Nice, le Casino de la jetée aux deux calèches"

Lithograph in colors, 1950, on Arches paper, signed in pencil and numbered 140/150. L. 38,5 x 46 cm. S. 65 x 48,5 cm.

Något gulnad, kraftigt missfärgad efter passepartout, bladets nedre marginal med veck samt invikt (11 cm). Monterad med tejp i övre hörnen a tergo, missfärgad a tergo.