35
69441

Einar Jolin

(Ruotsi, 1890-1976)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Vasarahinta
20 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Einar Jolin
(Ruotsi, 1890-1976)

"Interiör med kinesisk målning"

Signerad Jolin och daterad 1956. Duk 55 x 46 cm.

Näyttelyt

Liljecvalchs Konsthall, Stockholm, "Jolin", 13 april - 5 maj 1957, kat nr 167.
Riksförbundet för bildande konst, utställning 180.