Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
359
79721

Henri Matisse

(Ranska, 1869-1954)
Lähtöhinta
25 000 - 35 000 SEK
2 370 - 3 320 EUR
2 710 - 3 800 USD
Vasarahinta
23 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Henri Matisse
(Ranska, 1869-1954)

"Vierge à l'enfant debout"

Lithograph, 1950-51, on Chine appliqué (on Arches), signed in pencil and numbered 78/200. L. 28 x 13 cm. S. 46,4 x 32, cm.

Svagt gulnad, svag missfärgning efter passepartout. Obetydliga fläckar i marginalen.

Kirjallisuus

Duthuit 650.