388
68913

Pablo Picasso

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)

"Le vieux roi"

Lithograph, 1959, on Arches paper, from the edition of 1000 with printed signature. L. 65 x 50 cm. S. 67 x 51,2 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout

Alkuperä - Provenienssi

Galerie Pierre, Stockholm.

Kirjallisuus

Bloch 869. Mourlot 317.

Muut tiedot

Ur upplagan om 1000 ex med tryckt signatur.