Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
415
68851

Henri de Toulouse-Lautrec

(Ranska, 1864-1901)
Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Henri de Toulouse-Lautrec
(Ranska, 1864-1901)

"Yvette Guilbert - Sur la scène"

Lithograph, Première édition 1898. L. 34,2 x 28,2 cm. S. 48,2 x 37,5 cm.

Fläckar, missfärgad efter passepartout, smärre hanteringsveck i marginalen, missfärgning längs bladets vänstra kant, liten defekt i bildens nedre högra hörn.

Kirjallisuus

Wittrock 272.