447
74867

Mats Bäcker

(Ruotsi, Syntymävuosi 1958)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Mats Bäcker
(Ruotsi, Syntymävuosi 1958)

"False Castrati"

Signerad Mats Bäcker och daterad -03 och numrerad 1/3 a tergo. Färgfotografi 107,5 x 106,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Jean Skarstedt, Stockholm.

Muut tiedot

Bilden är tagen på Drottningholmsteatern 2003 och har används som affisch för Kungliga Operans uppsättning av "Kastrater" på Drottningsholms Slottsteater 2004. Bilden har även varit utställd på Dansmuseet 2004.