49
69395

Gösta Sandels

(Ruotsi, 1887-1919)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Vasarahinta
20 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Gösta Sandels
(Ruotsi, 1887-1919)

"Den barmhärtige samariten"

Signerad Sandels och daterad 1915. Duk 37 x 45 cm.

Näyttelyt

Vandringsutställning under 1999-2000.
Prins Eugens Waldemarsudde,
Norrköpings Konstmuseum,
Göteborgs Konstmuseum,
Bohusläns Museum, Uddevalla.