530
82279

Dan Wolgers

(Ruotsi, Syntymävuosi 1955)
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Dan Wolgers
(Ruotsi, Syntymävuosi 1955)

"Penna med stetoskop... redan då man skriver hör man krafset..."

Signerad Dan Wolgers och daterad 1993. Numrerad 1/10. Längd 81 cm.

Näyttelyt

Liljevalchs Konsthall, "Dan Wolgers verksamhet 1977-2001", 27 oktober 2001-6 januari 2002, Stockholm.
Malmö Konstmuseum, "Dan Wolgers verksamhet 1977-2001", 10 februari-7 april 2002.

Kirjallisuus

Bo Nilsson mfl, "Dan Wolgers verksamhet 1977-2001", avbildad i utställningskatalogen.

Muut tiedot

Endast ett ex utfört.