552
79613

Joseph Beuys

(Saksa, 1921-1986)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
50 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joseph Beuys
(Saksa, 1921-1986)

"ZWEI FRÄULEIN MIT LEUCHTENDEM BROT".

Signed Joseph Beuys. Made 1966. Mixed media "chocolate cake", acryl on paper 68 x 20 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Mats B.

Kirjallisuus

Mats B. "FLUXUS, The Development of an antidote", Galleri Stenström, Stockholm, 1992.

Muut tiedot

500 onumrerade och osignerade exemplar publicerade i décoll/age nr 5, Köln 1966. Schnellmann 2. Detta exemplar är signerat och ett s k "gefälligkeitsigniert " ungefär "vänsignering".