"ZWEI FRÄULEIN MIT LEUCHTENDEM BROT".
Signed Joseph Beuys. Made 1966. Mixed media "chocolate cake", acryl on paper 68 x 20 cm.
Mats B.
Mats B. "FLUXUS, The Development of an antidote", Galleri Stenström, Stockholm, 1992.
500 onumrerade och osignerade exemplar publicerade i décoll/age nr 5, Köln 1966. Schnellmann 2. Detta exemplar är signerat och ett s k "gefälligkeitsigniert " ungefär "vänsignering".