569
79589

Petter Zennström

(Ruotsi, 1945-2014)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Petter Zennström
(Ruotsi, 1945-2014)

UTAN TITEL

Signerad PZ och daterad 80. Olja på papper uppklistrad på duk 59 x 157 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Mats B.

Näyttelyt

Lunds konsthall 1980.
Lunds konsthall, 1994, no 22.

Kirjallisuus

Olle Granath, "Another light, Swedish art since 1945", Stockholm 1982, avbildad på sid 123.
Olle Granath, "I ett annat ljus", Stockholm, 1986, avbildad på sid 187.
Avbildad i "Kunst og kultur", Oslo, 1983, sid 97.
Avbildad i "Siksi" 4/88, Helsingfors, 1988, sid 23.