573
79553

Kristina Elander

(Ruotsi, Syntymävuosi 1952)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Kristina Elander
(Ruotsi, Syntymävuosi 1952)

"Brinnande barnvagn II".

Signerad Kristina Elander och daterad -80. Pannå 107 x 134 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Mats B.

Näyttelyt

"Svenska original, Swedish originals" organiserad genom NUNSKU, 1984-85. Kunstnernes Hus, Oslo 1984; Taidehalli/Konsthallen, Helsinki/Helsingfors 1985; Charlottenborg, Köpenhamn 1985.

Kirjallisuus

Mats B. "Svenska Original Swedish Originals", NUNSKU, Stockholm 1984. Avbildad sid 10.