581
79653

Annika Elisabeth von Hausswolff

(Ruotsi, Syntymävuosi 1967)
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Vasarahinta
6 200 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

(Ruotsi, Syntymävuosi 1967)

"Language is a substitute for communication"

Signerad med dedikation från Annika von Hausswolff och daterad 20/11/93. Silvergelatinfotografi 28 x 16,5 cm.

Täydennyslista

Rätt titel ska vara; "Language is a substitute for communication".
Bilden gjordes på uppdrag av Telia i början av 90-talet - förslag till telefonkatalogomslag som sedemera refuserades och sedan köptes in av Tele2 och blev telesonkort där detta är förlagan.

Alkuperä - Provenienssi

Mats B.

Muut tiedot

Bilden gjordes på uppdrag av Telia i början av 90-talet - förslag till telefonkatalogomslag som sedemera refuserades och sedan köptes in av Tele2 och blev telefonkort där detta är förlagan.