Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
69117

Ragnar Sandberg

(Ruotsi, 1902-1972)
Lähtöhinta
300 000 - 400 000 SEK
29 100 - 38 800 EUR
33 300 - 44 300 USD
Vasarahinta
460 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Ragnar Sandberg
(Ruotsi, 1902-1972)

"Skugga på matbordet"

Dubbelsignerad R.S och daterad -41 och -43. Duk 78 x 93 cm.

Näyttelyt

Göteborgs Konstmuseum, "Ragnar Sandberg 1902-1972", 8 sep - 7 okt 1973, kat nr 75.
Göteborgs Konstmuseum, "Skimrande västkust", 8 aug- 4 okt 1987, kat nr 118. (under titeln "Skuggor på matbordet")